LuTa centrum

Fs 2004,Fifa 08,srs,Test rive anlimited,nfs prostreet,Blazing Angels 2 Secret Missions of WWII,Audiosurf,Red alert 3,spore

Glory of the Roman Empire

Race Drive Grid

REFERATY

FREESTYLERS

FREESTYLERS (UK) live

Koncert kompletní sestavy kapely, která dala světu alba jako „We Rock Hard“, „Pressure Point“, nebo loňké „Adventures in Freestyle“. U příležitosti 15. narozenin klubu Roxy.
Support: Le pneumatiq (cz)
Djs: Howska DC, Yannick /roxy booking/, Cubik /roxy booking/, Bela En
Start 19:00 / Předprodej 550czk, na místě vstup 650czk / Po koncertu vstup 150czk.

Celý červen budou v klubu Roxy probíhat oslavy 15.narozenin a střídat se bude jedna lepší akce za druhou. Na programu budou například Spirit Catcher v semi-live setu, Stanton Warriors, Stephunk T live, Danny Howells na Zenu, narozeninová Birthday Night se všemi residenty, ale hlavní koncertní událostí bude 22.června živé vystoupení FREESTYLERS v kompletní sestavě !


Yo! Freestylers přijedou do Roxy v komplete menu.)

Dřív než se sešlo zakládající trio The Freestylers - Matt Cantor, Aston Harvey a Andrew Galea, měl každý z nich za sebou několik strávených let ve víru taneční scény. Ta se jak známo formovala na britských ostrovech už od konce osmdesátek. Matt působil v projektech Cut'n'Paste, 2 Fat Buddhas a Freska All Stars. Aston proslul jako Blapps! Posse, spolupracoval s Rebel MC, Definition of Sound nebo DJ Rap a potom co se dal do kupy s Galeou, skládali pod jménem Sol Brothers.

 

V roce 1993 se Matt a Aston potkali ve studiích labelu Fresh Records a dali řeč na téma oldskool hip-hop. Jakmile zjistili, že mají doma skoro stejné desky, hned si padli do oka. Navíc oba už delší dobu roboticky produkovali house a tudíž měli chuť začít dělat odlišnější věci. S touto vizí, doplněni o Astonového parťáka Galeu, pustili do společné tvorby. V roce 96 ještě pod pseudonymem AK48 stvořili první singl "Drop The Boom” a zařadili ho na EP s názvem Freestyle u Scratch City Records. Na EP použili I sampl "Don't Stop The Rock” od skupiny Freestyle, a protože sampling je a byl hlavní součástí jejich skladeb, nazvali definitivně svůj projekt Freestylers. Krátce po vydání prvního EP však Andrew Galea Freestylers opustil.

 

Počátky Freestylers jsou spjaty s legendárním funky-brejkovým labelem Freskanova, kterému se v roce 97 upsali a zůstali mu věrni až do jeho zániku. Výrazně tam zabodovali singlem "B-Boy Stance“ a katapultovali se jím mezi producentskou elitu. V roce 1998 debutovali albem “We Rock Hard”, které jim posléze vyneslo ocenění pro nejlepší skupinu roku v časopise Music. Průlomové album obsahovalo kromě “B-Boy Stance” také další šlágry jako  “Ruffneck” nebo “Drop The Boom”. Spolupracovali na něm s mcs Navigatorem, Tenor Flyem a různými instrumentalisty. Díky tomu začali Freestylers vystupovat jako 11ti členná živá kapela (Cantor a Harvey, scratch dj, kytarista, baskytarista, bubeník, dva mcs a tři breakdanceři!). Jednu z těchto výživných show navštívil i Lenny Kravitz a zaujala ho natolik, že si je osobně vybral jako předskokany na své turné. Sérii úspěšných vystoupení završili před 23 tisíci fanoušky na World Jazz Stage v Glastonbury. Dav byl z nich tak nadšený, že je odvděčil dlouhotrvajícím bouřlivým aplausem.

 

Nakoplí úspěchem prvního alba se v dalších letech vrhli na práci na novém LP, které nechtěli pojmout jen jako pokračování debutu. Použili tedy pár směrů naznačených na prvním albu a rozvinuli je do tvrdšího a klubovějšího soundu. Tahle cesta se ukázala jako správná a album „Pressure Point“ (Freskanova 2001) opět nabídlo povedenou koláž electra a hip-hopu s breakbeatem. Pro velký úspěch si na něj přizvali vokalistky Valerii M a P.J. Phillipson. prověřené mcs Tenor Flye a Navigatora. S jejich pomocí vznikly pecky “Told You So”, “Calling”, “Get Down Massive” nebo “Weekend Song”.

 

Po turné k druhému albu se Freestylers rozhodli dát si trochu pauzu a začali pracovat na něčem jiném. Důvodem bylo I to, že label Freskanova přerušil činnost. Což je trochu rozlítilo a rozhodli se vrátit ke kořenům. Přijali nabídku od Krafty Kutse, přestěhovali své studio a zakotvili na Kraftyho labelu Against the Grain potažmo sublabelu Supercharged. Pod novým pseudonymem Raw As F**k pro něj vysmahli nadprůměrné singly “Get A Life”, “Slammers” nebo “Push Up” a vše vyústilo v jejich třetí řadové album Freestylers - “Raw As F**k”. Na albu I  tentokrát kolaborovali se zajímavými hosty, počínaje dvorní zpěvačkou Onnalee z Reprazent a rapperem Million Dan konče. V polovině roku 2005 následovala album jeho remixová verze. Tracky si vzali do parády např. Plump djs, Deekline & Wizard, Krafty Kuts, Aquasky, Roni Size, Clipz atd. Čím dál přísnější Matt s Astonem se v roce 2005 sbratřili s dnb producenty Pendulum a z tohoto, pro někoho možná překvapivého, spojení se zrodila typická raw hitovka “Fasten Your Seatbelt”.

 

Minulý rok Freestylers nadále křižovali Evropu I Ameriku a roztancovávali publikum našláplými koncerty jak na festivalech tak na sólo vystoupeních, hlavně ale dokončovali čtvrté, hodně rozmanité LP “Adventures In Freestyle”. K slyšení jsou na něm popiny “In Love With You”, “Infernos” a na druhou stranu husťárny “Fast Life”, “Painkiller” nebo “Turn To Dust”. Někam mezi se pak vklíní ragabreakovka “Jump"N'Twist,“ kytarovka “Security” nebo monkeybyznysovká “So Fine”. Vokály tentokrát obstarali domácí mc SirReal, Valerie M, ale také popstar Corinna Grayson.

 

Freestylers sami za dobu své existence remixovali celou řadu prací svých kolegů jako např. C&C Music Factory, Audioweb, Wubble U (hitovka Petal), DJ Rap, Tali, Freddy Fresh, Arthur Baker nebo Deekline & Wizard. Podařili se jim i bootlegy “Cats Groove” a “Axels Groove” s nesmrtelným motivem Policajta z Beverly Hills. Z jejich mixovaných kompilací určitě uvízly v paměti “Future sound of the United Kingdom Two” (Ministry of Sound 1998) a výtečný “Fabriclive 19” z prosince 2004. Obě mistrně předvedly průřez breakbeatovou scénou své doby a upevnily pozici volnostylařů na tanečním nebi.

U nás jsme si mixů Matta s Astonem za vydatné podpory mc Navigatora mohli užít u Proboštských jezer poblíž Prahy. Zazářili na Freestyle Massive open air party pořádané Lighthouse na jaře v roce 2002. Plnohodnotého živáku jsme dočkali až o tři roky později, kdy nás svým soundem propláchli na pražské části akce Ultraviolet. Ještě v lepší formě zahráli minulý rok na štvanickém Mystic Cupu, kdy je rozbouřené publikum nechtělo pustit z pódia. Takže se těšme, že 22.6. v Roxy bude platit osvědčené do třetice….a Freestylers nám to I tentokrát pěkně naloží!

 

 

 

Poslední komentáře
11.07.2012 15:42:26: www.oriflame-kromeriz.cz registrace oriflame
27.06.2012 22:19:12: Když dorazí finanční krize Půjčky a zodpovědnost www.pujckapenize.cz/ půjčky bez potvrzení o příjmu...
22.06.2012 22:17:05: když odbory vyhody tak jedině jedinečné slevové nabídky na www.akcez.cz
16.06.2012 15:33:11: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni kalkulačka penzijní připojištění
 
Fs 2004,Microsoft Flight Simulator 2004,Run Blazing Angels 2 Secret Missions of WWII,Audiosurf,Red alert 3,spore