LuTa centrum

Fs 2004,Fifa 08,srs,Test rive anlimited,nfs prostreet,Blazing Angels 2 Secret Missions of WWII,Audiosurf,Red alert 3,spore

Glory of the Roman Empire

Race Drive Grid

Red Alert 3

Další informace o protikopírovací ochraněSobota

 Další informace o protikopírovací ochraněSobota

Na oficiální fórum před několika dny přibyl update přímo od Chrise Corryho, který leccos objasňuje a týká se tolik diskutovanému tématu protikopírovací ochrany SecuROM v Red Alert 3.

Nazdar chlapi, tady Chris.

Cítím, že jsou stále nějaké nejasnosti okolo našich záměrů s ochranou PC kopií hry Red Alert 3. Chtěl bych tedy udělat jasno a vysvětlit vám co můžete čekat po distribuci hry, která proběhne 28. října. Vím, že je to spousta detailů, ale spousta z vás právě tohle chce vědět, tak to prosím nějak překousněte.

DRM a důvod proč je ho třeba
Softwarové pirátství je opravdu velký úděl vývojářů PC her. Pracujeme po celé roky, do našeho díla vkládáme doslova celou svou duši a proto nám rve srdce vidět jak se naše dílo stává obětí pirátství. Představte si, že chodíte do práce každý den po dobu dvou let abyste vytvořili něco vyjímečného a to jenom proto, abyste se nakonec dívali jak je to pomalu rozkrádáno. Protikopírovací ochrana možná není perfektní řešení, ale prostě nemůžeme sedět a nic nedělat. Protikopírovací ochrana Red Alert 3 nám pomůže najít jemnou rovnováhu mezi ochranou nás samotných proti běžnému pirátství a dovolí hráči aby si hru flexibilně užil na vícero strojích.

Disk není potřeba
Tohle je jedna z věcí, která je neskutečne cool na Red Alert 3: nepotřebujete DVD v mechanice k tomu abyste si mohli hru zahrát. Nainstalujte si hru na váš počítač a dejte disk na bezpečné místo – nebudete ho potřebovat, pokud se teda nerozhodnete, že nainstalujete hru i na další počítač. Veškerý herní obsah je umístěn na váš harddisk, což umožňuje zrychlit dobu načítání a snáze přehrávat videa.

Omezená autorizace
Red Alert 3 neobsahuje žádná omezení počtu instalací. Můžete si hru nainstalovat a odinstalovat na kolika počítačích jen chcete a kolikrát jen budete chtít. Jste ale omezeni pěti autorizacemi. Takže co tedy je autorizace? Poprvé když spustíte hru na vašem počítači tak my autorizujeme právě onen počítač. Pokud dosáhnete autorizačního limitu tak už hru po další instalaci nespustíte. Pakliže uděláte na svém počítači nějakou výraznou změnu (výměna vícero kusů hardwaru, instalace nového operačního systému atd.), budete potom potřebovat onen stroj reautorizovat. Toto je podobný postup jako ten, který se běžně vyskytuje u komerečních aplikací.

Prostě nám zavolej…
Nejdůležitější (vážně nevím jak to více zdůraznit) věcí je, že vás nenecháme na holičkách. Pokud máte smůlu a selže vám hardware, pokazí se vám operační systém, ukradnou vám notebook, vylijete si na klávesnici colu – to nebyl můj nápad – a máte vyčerpáno již všech pět autorizací tak nám prostě zavolejte. Zpracujeme váš problém a poskytneme vám tolik dalších autorizací kolik jen budete potřebovat.

… Nebo si poraď sám
V době vydání hry tato možnost sice ještě nebude přístupná, ale plánujeme dát vám možnost deautorizovat počítač osobně. V některém z budoucích patchů pro Red Alert 3 vám chceme poskytnout možnost jednoduše odebrat autorizaci na zvoleném počítači abyste tak mohli udělat místo pro autorizaci na jiném počítači. Zatím nevíme jak dlouho nám bude trvat než vám budeme schopni tuto možnost poskytnout. Předpokládáme, že to bude hotové někdy ke konci roku, ale zárověň věříme, že je mnohem důležitější vám tuto aplikaci poskytnout bezchybně fungující než s ní prostě rozrazit dveře. Zatímco budeme pracovat na možnosti deautorizace počítačů, snažte se nezaplnit naše schránky těmi vzácnými „cestami vyšší moci“, které vám vypotřebovaly všech pět autorizací najednou protože máme v záloze ještě velmi jednoduchou možnost a tj. převedení autorizace z jednoho počítače na druhý za poněkud obvyklejších okolností.

Pohled do budoucna
Před pár týdny jsem si nainstaloval originální kopii Red Alert 2 vydaného v roce 2000 na svůj pracovní počítač. Nevím jestli budou ověřovací servery v provozu ještě za 8 let, ale jestli předchozí C&C hry něco naznačují tak to, že Red Alert 3 se bude hrát ještě hodně dlouho. Takže jakmile se hra dostane do povědomí a riziko pirátství odpadne tak vydáme patch, který protikopírovací ochranu odstraní ze hry. Zatím nemáme přesnou představu kdy to provedeme, ale jakmile se rozhodneme tak udělat, první co se stane bude, že vydáme patch, který protikopírovací ochranu vypne. Myslím si, že potom si spousta z vás oddechne minimálně stejně jako já.

Vím, že někteří z vás s tímto postupem nesouhlasí a opět tomu rozumím a opravdu respektuji váš názor. Vývojářský tým je na Red Alert 3 extrémně hrdý a já chci aby každý z vás měl tu šanci zažít tento pocit na vlastní kůži. Doufám, že nám k tomu dáte příležitost.

Žádné komentáře
 
Fs 2004,Microsoft Flight Simulator 2004,Run Blazing Angels 2 Secret Missions of WWII,Audiosurf,Red alert 3,spore