LuTa centrum

Fs 2004,Fifa 08,srs,Test rive anlimited,nfs prostreet,Blazing Angels 2 Secret Missions of WWII,Audiosurf,Red alert 3,spore

Glory of the Roman Empire

Race Drive Grid

BUS DRIVER

Recenze

Recenze

Bus Driver


Další simulátor, který zapadne do odpadiště her? Ano i ne. Tuto hru má na svědomí SCS Software. Celá hra se točí okolo řízení linkových autobusů. Bohužel, je celá nalajnovaná a krom scénářů si v ní žádnou volnou jízdu neužijete, což by až tak nevadilo, kdyby se řídila, alespoň základními dopravními pojmy.Na začátku, každého scénáře dostanete autobus přesně podle úkolu. Jestliže budete jezdit jen po městě dostanete autobus, který velmi připomíná autobusy, které brazdí naše končiny, pokud vás pošlou někam mimo město, dostanete povětšinou luxusní stroj. Tím to bohužel končí. Scénáře se dají projet bez větších obtíží. Máte sice časový limit, ale když ho překročíte nic se nestane.

Ve hře je systém bodového hodnocení, to jest za přejetí z pruhu do pruhu s použitím blinkru dostanete určitý počet bodů, když blinkry nepoužijete body se vám odečtou. Na konci každého scénáře probíhá sečtení a odečtení veškerých bodů a pokud jste v plusu umístíte se v tabulce, a máte možnost si jít zahrát další scénář. Pokud budete v mínusu, musíte si scénář zopakovat. Chování autobusů je relativně reálné, motor je přijemně slyšet a nijak neobtěžuje, ne že by měl na jízdu
tento zvuk nějaký význam, ale přijemně to potěší. Také je věrohodně ztvárněn zvuk brzd, které se během brždění odvzdušnují.

Pokud tuto hru chcete hrát na klávesnici budete jistě nespokojeni s ovládáním, ale co by se dalo čekat, když řídíte autobus jen klávesnici. Reálnějšího prožitku se dočkáte, když tuto hru budete hrát s volantem, autobus pak lépe projíždí zatáčky a snáze se sním drží v daném jízdním pruhu. V této hře existuje systém počasí, ale moc tím hru neovlivní, maximálně, když jedete na sněhu autobus brzdí o kousíček déle, ale jinak žádné změny nejsou znatelné. A hned v systému počasí bych si dovolil výtku. Když, nastane ve hře podzim, a padají listy ze stromu vše má takové divoké barvy, a já si myslím, že by na tom všechny stromy měli být stejně a nebo alespoň podobně, ale ne v této hře. Na jedné straně silnice vidíte stromy jak již opadávají a na druhé straně je vše zelené jako uprostřed léta. Dále máme pro změnu stromy absolutně bez listů. Tato chybka kazí dojem z grafiky, která je hezká pouze na vašich autobusech a zbytek je udělaný spíše tak, aby se neřeklo. Okolí působí velmi odfláknutě, baráčky jsou nehezké a kopce vypadají spíše jako zmuchlané noviny pomalované vodovkavmi. To by se už nemělo dít.


Ale zpět k úkolům, alfou a betou všech úkolů je převézt x pasažérů z bodu A do bodu B. Někdy vezete školáky do školy, jindy zase vězně. Bohužel systém nastupování není moc vydařený. Skládá se z toho, že dojedete do zastávky, cestující nastoupí bez jakékoliv animace, jednodušše řečeno v jednu chvíli stojí na zastávce a v druhé chvíli už jsou v autobuse, prostě takové blik blik. Asi největší nevýhodu celé hry spatřuji v blokaci pouze na jeden pohled. Bohužel, to není pohled z pozice řidiče autobusu, ale po celou dobu hledíte na svůj autobus jaksi zhora. Tento pohled je nevýhodný v situaci, kdy přijíždíte ke křižovatce a před vámi již stojí nějaký automobil. Ano, autobus se sice zprůhlední, ale to až když jste pár metrů od auta a vám nezbývá nic jiného než na poslední chvíli brzdit, abyste zabránili srážce s vozidlem před vámi. A právě zde nastává problém. Tento typ brždění se rozhodně nebude líbit pasažérům a dají vám to jasně najevo. Avšak hra obsahuje jedno malé plus a to je, když dáte blinkr automaticky se vám „vysune“ zrcátko a vy vidíte co se za vámi děje.


Druhá nevýhoda této hry je takzvaný Free mód, který jsem, ale bohužel nikde u hry nenanašel a to ani po dohrání úplně celé hry. Hra se dá dohrát za jedno odpoledne a více než si tento titul pustit znovu od začátku vám bohužel nezbývá. Nikde jsem nenašel ani editor tratí vzhledem k celkové velikosti města. Pokud se chcete jen lehce odreagovat na nějaké odpočinkové hře na jedno dopoledne tak si zkuste stáhnout demo verzi této hry. Pokud, ale uvažujete o koupi plné verze je to absolutně zbytečná investice. Myslím si, že dát za tuto hru asi 650,-Kč je silně přehnané dokonce i pro movitější hráče.

Žádné komentáře
 
Fs 2004,Microsoft Flight Simulator 2004,Run Blazing Angels 2 Secret Missions of WWII,Audiosurf,Red alert 3,spore